+420 773 604 443 otazky@milost-hradec.cz

Chystáte se k nám poprvé

Chcete vědět, na co se u nás můžete těšit?
Následující řádky by Vám měly nastínit průběh našich bohoslužeb.

Kde nás najdete?

Nalezenete nás na adrese Habrmanova 1699/34a 50002 Hradec Králové

Před začátkem

  • U dveří Vás přivítá jeden z našich členů, který Vám také rád a ochotně se vším poradí a usadí Vás na místo.
  • Naleznete u nás mimo jiné i občerstvení s obsluhou, kde nabízíme teplé nápoje - kávu, čaj a širokou nabídku chlazených nealko nápojů, případně i něco malého k zakousnutí.
  • Samotnému začátku bohoslužby předchází krátký úvod, ve kterém zazní všechny důležité informace týkající se dění ve sboru. Během této doby je dobré pomalu zaujmout své místo.

Chvály

Po pastorově úvodním slově zahraje náš tým chváličů několik písní, během kterých vzdáme chválu a čest Bohu. Můžete se k nám směle připojit; text je promítán na obrazovkách a po několika málo slokách jistě naposloucháte i melodii. Chvála je jednou z nejdůležitějších částí našich bohoslužeb; Svatý Duch se dotýká lidských srdcí a přináší radost, která vyžene každou ztrápenost, smutek i depresi.

Dětská besídka, dětský koutek

V případě, že jste nepřišli sami a máte s sebou své děti, můžete využít prostory určené pro rodiče s dětmi nebo je poslat na program Dětské církve.

  • Malé děti mohou bohoslužbu strávit pod dohledem rodiče v místnosti sousedící s hlavním sálem. Je zde umístěn zvukový odposlech a obraz ze sálu, takže můžete slyšet celé kázané slovo včetně chval. Děti si zde mohou vypůjčit hračky a hry nebo si kreslit. Nepravidelně zde probíhá krátké biblické vyučování, ale i při něm je třeba, aby rodiče byli přítomni a pomohli dětem zvládnout program v cizím prostředí.
  • Školní děti se mohou zúčastnit Dětské církve. Pod vedením služebníků se učí prakticky žít s Bohem, znát Bibli, modlit se...

Kázané slovo

Kázané slovo tvoří nejvýznamnější část bohoslužby. Zahrnuje vykládání různých příběhů z Bible a vyučování o tom, jak tyto pravdy uvést do praktického života.

Závěr

Po bohoslužbě je čas na to se seznámit, popovídat si, svěřit se nebo se poradit o tom, jak žít s Bohem, jak přijmout spasení, uzdravení...